איך להגן על הילדים והנוער ברשת?

איך להגן על הילדים והנוער ברשת?

רשת האינטרנט היא אחד הדברים הטובים ביותר שקרו לנו בעידן המודרני ולמעשה, היא עומדת במרכזו של העידן הזה. היא מאפשרת לנו להגיע לכל מידע אליו אנחנו רוצים להגיע, היא מאפשרת לנו להגיע לכל מוצר אליו אנחנו רוצים להגיע ובכמה הקלקות לדאוג שהוא יגיע עד פתח בתינו ובכלל, היא מביאה את העולם הגדול אלינו הביתה למחשב ואפילו לכיס.

אבל רשת האינטרנט טומנת בחובה גם לא מעט סכנות בעיקר לילדים ובני נוער שלא יודעים להתמודד איתן. אז מהן הסכנות שיש ברשת לילדים ובני נוער? איך נוכל להגן על הילדים שלנו מפניהן? הנה כמה דברים חשובים שכדאי לדעת.

הסכנות

הרשת מלאה בסכנות ובעיקר בחורשי רעה, סכנות שיכולות להיות בתחום המיני, הפלילי, והלאומני. בתחום המיני, יש עבריינים שמנצלים את הרשת על מנת ליצור קשר עם ילדים ובני נוער, לפתות אותם כשהמטרה הסופית היא להיפגש איתם לצורך מיני.

בתחום הפלילי, יש האקרים ועבריינים מומחי מחשב אחרים שמנסים לגייס ילדים לכל מיני משימות לא חוקיות, והיחס החוקי אליהם הוא מחמיר במיוחד בשנים האחרונות עד כדי כך שהוקמה יחידה מיוחדת במשטרה לטיפול בנושא.

התחום הלאומני, יש אנשים שרואים בילדים אמצעי להשיג מטרות לאומניות שונות, וגם מהם צריך להיזהר.

כמובן שבנוסף לכל אלו, יש את ה"שיימינג" הידוע שילדים ובני נוער עלולים לחוות ועלולים להגיב לכך בצורה קשה עד כדי אובדנות.

שירותי סינון

אחת הדרכים להגנה על ילדים ברשת היא שימוש בשירות סינון תכנים, וזאת לשם בקרה על עולמו הווירטואלי של הילד. שירותי סינון תכנים יכולים להיות מגוונים וכל הורה יכול לבחור את מה שמתאים לו, אך בעיקרון הם כוללים התראות על תכנים פוגעניים ברשתות החברתיות, חסימה של תכנים לא הולמים ברשת והגבלה של זמן הגלישה.

מעקב במקרה של חשד

אם אתם חושדים שהילד שלכם נתון לאיזו שהיא פעילות פלילית או פוגענית דרך האינטרנט תצטרכו לנסות ולעקוב אחר הפעילות הזו. יש שלל סימנים שיכולים להעיד על סכנה מסוג זה כמו חומר פורנוגרפי שמצאתם על מחשבו של הילד, גלישה ארוכה בשעות הלילה המאוחרות, שיחות טלפון ארוכות ממבוגר כלשהוא, ילד שמכבה את המסך כשנכנסים לחדרו או עושה שימוש בחשבון אינטרנט של מישהו אחר וכדומה.

איך עוקבים? נכנסים למחשב של הילד אם אפשרי ובודקים מה מאוחסן בו, ואם אתם לא יודעים איך לעשות את זה, תיעזרו במי שכן יודע. אם מישהו יוצר קשר עם ילדכם, אל תנסו אתם ליצור איתו קשר לפני שאתם מתייעצים עם יועץ חינוכי או גורם משטרתי אם יש צורך.

אין תחליף לפתיחות

הדבר הטוב ביותר הוא להצליח לשוחח עם הילד, להסביר לו את הסכנות ולהגיע איתו למצב שאם יש אחת כזו, הוא יעדכן עליה. קשה להגיע למצב כזה אך עם כנות ויצירת אמינות לאורך זמן, זה אפשרי.

שתפו את החברים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
נוערלאומי

נוערלאומי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *