יציאה מהתקיעות שלאחר החופש הגדול

יציאה מהתקיעות שלאחר החופש הגדול

יולי – אוגוסט הם חודשים מאתגרים עבור לא מעט הורים, חודשים שנראה לפעמים כאילו הם יישארו פה לנצח. אלו חודשים בהם הילדים מתרגלים לעשות פחות או יותר שום דבר, ללכת לישון מאוחר, להתעורר מאוחר ולמרוח עוד יום, בעיקר באוגוסט כשכבר נגמרו הקייטנות והפעילויות המאורגנות.

אבל הבשורה הטובה היא שה-1 בספטמבר מגיע בסופו של דבר, והוא לא רק מגיע אלא מגיע בגדול! ההורים מרוצים מזה שהם יכולים סוף סוף לחזור לשגרה, והילדים ובני הנוער, צריכים להתמודד עם שינוי משמעותי בשגרה אליה הם התרגלו. הם לא מצליחים להתאפס ולוקח להם זמן להתרגל לעובדה שהם צריכים לחזור ולהפעיל את המוח שלהם כמה שעות במהלך היום, אז איך עושים את זה בצורה נכונה? איך יוצאים מהתקיעות שלאחר החופש הגדול?

במצב האידיאלי, החזרה ללימודים הייתה מתבצעת בהדרגה. אבל זה לא ככה והם צריכים לעבור מ-0 ל-100%, והם צריכים סיוע לעשות את זה. אז הנה כמה טיפים איך לעשות את זה בצורה נכונה.

חזרה מוקדמת לשגרה

חזרה לשגרה צריכה אם כן להיות הדרגתית מכיוון שהיא גם פיזית וגם מנטאלית, וכדאי מאוד להתחיל אותה לפחות שבוע – שבוע וחצי קודם לסיום החופש הגדול. ההכנה צריכה להיות רלוונטית לכל גיל והיא צריכה לכלול לימוד מועט אפילו של כמה דקות ביום, וחזרה להרגלי השינה. הגוף והמוח צריכים זמן להסתגל והם לא יכולים לעשות מעבר חד מידי.

העלאת חוויות חיוביות

אחד הדברים שעלולים לגרום לתקיעות אצל הנער שאמור לחזור לכיתה שלו היא הדחייה מכל מה שמזכיר את בית הספר. זה בדיוק הזמן לשבת איתו ולהעלות איתו חוויות טובות, ותמיד יש כאלו. אלו חוויות טובות מטיולי בית הספר, מהמשחקים עם החברים, מהחברויות שהוא יצר ומפעילויות שונות שהוא אהב. אפשר לפתח אצל הנער או הילד התרגשות לקראת החזרה לבית בספר, ומצד שני, צריך לתת במה גם לחששות שלו.

ארגון פעילות יומי או שבועי

ילד חוזר מהר יותר לשגרה, אם הדברים מסודרים לו, אם הלו"ז שלו הוא לו"ז מלא שכולל גם את המטלות שלו אבל מצד שני, גם את הפעילויות והתחביבים האהובים עליו. כדאי להכין סדר יום עם הילד, לקבוע איתו מתי הוא יבצע את המטלות שלו ומתי הזמן שלו יהיה זמן פנוי. זה יסייע בשמירת ההתנהגות הטובה ובחיזוק חיובי, יאפשר לו לקחת שליטה על הזמן שלו ולנהל אותו בחוכמה.

לא משנה מה קורה עם הילד ועד כמה הוא מתקשה לצאת מהתקיעות של החופש הגדול, נסו להבין אותו ולזכור שגם אתם הייתם בנעליים שלו. כעס ועצבים לא יעזרו אלא מילה טובה וחיזוקים יעשו עבודה מצוינת. בסופו של דבר הוא יחזור לעצמו ובתקווה עבורכם ההורים ועבורו שזה יקרה כמה שיותר מהר.

שתפו את החברים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
נוערלאומי

נוערלאומי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *