מותר לבצע הסרת שיער בלייזר לפני גיל 18?

מותר לבצע הסרת שיער בלייזר לפני גיל 18?

אנחנו חיים בעידן חיצוני מאוד, עידן בו רבים מקפידים על איך שהם נראים ומה שהיה בעבר מנת חלקם של מבוגרים, נראה היום אצל צעירים רבים. כל מה שנוגע לאסתטיקה ויופי, הוא בעיקר אצל נשים, והיום בנות צעירות שבקושי הגיעו לגיל בת מצווה, מוציאות הון תועפות על מכשירים ותכשירים שונים. הן מושפעות מתוכניות טלוויזיה ומאתרי אינטרנט שמעצימים את אידיאל היופי והשלמות, והיום ניתן לראות יותר ויותר בנות צעירות מאוד שמבקשות לעשות טיפולי הסרת שיער בלייזר בבית השחי, ברגליים, במפשעות ובשפם.

אז האם מותר לבצע הסרת שיער בגיל כה צעיר? לפני איזה גיל לא מומלץ לבצע את הטיפולים הללו? הנה קצת מידע שיוכל לסייע.

מהי הסרת שיער בלייזר?

לפני שנסביר מהי הסרת שיער בלייזר, נסביר קודם כל שאין גיל שבו "מותר" או "אסור", זה הכול בהתאם לרצון הילדה ובהתאם לאישור ההורים. יש המלצה מתי אפשר להתחיל אבל בזה נדון בהמשך. הסרת שיער בלייזר היא הליך קוסמטי רפואי שבו מי שמטפל עושה שימוש במכשיר לייזר ייעודי, מכשיר שיכול להוריד שערות בכמויות גדולות.

כאן המקום לציין שיש גם לא מעט גברים שעושים הסרת שיער בלייזר, בדרך כלל מהכתפיים, מהחזה, מהגב ומאזורים נוספים ועדיין, הביקוש הוא בעיקר אצל נשים והיום גם אצל בנות צעירות.

מה שעומד מאחורי המכשיר הוא טכנולוגיה של "פירוק על ידי האור" מה שאומר שקרן הלייזר עוברת דרך העור הבהיר, מגיע לאזור בו צומחות השערות, מחממת אותו ומשמידה אותו. זו הסיבה שההסרה מתבצעת בשטחים גדולים יחסית. היום, יש גם מכשירים שיכולים להסיר שיער אצל בעלי עור כהה.

מספר הטיפולים נע בדרך כלל בין 5 ל-10 משתי סיבות. הסיבה האחת היא שלא כל השיער חשוף בטיפול אחד, ו"פספוסים" תמיד יהיו אך הם יתוקנו בטיפול הבא. הסבה הנוספת היא גדילה חוזרת של השיער או חלקו, מה שמצריך טיפולים נוספים עד להשמדה מלאנה של האזור.

מומלץ לא לפני גיל 20…

הסרת שיער בלייזר פופולארית היום בקרב לא מעט בנות נוער צעירות, אך הן לא מודעות לכך שיש סיכוי סביר שהן זרקו אתה כסף לפח. זקיקי שיער מתפתחים עד גיל 20, מה שאומר שאם ייהרסו זקיקים ישנים על ידי הלייזר, סביר להניח שיצוצו מהר מאוד אחרים במקומם. בנוסף, גיל העשרה הוא גיל בו ההורמונים משתוללים, הורמונים המשפיעים בין השאר על גדילת השיער. אי היציבות ההורמונאלית הזו עשויה גם היא לגרום לצמיחה מחודשת.

יש חילוקי דעות בעולם האסתטיקה מאיזה גיל מומלץ להתחיל ולעשות טיפולי הסרת שיער בלייזר. מה שבטוח הוא שבנות עשרה רבות לא מוכנות לוותר על הגי'נס או בגד הים בקיץ, ואם ההורים שלהן מסכימים לשלם על זה, אין שום בה שהן לא יעשו.

שתפו את החברים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
נוערלאומי

נוערלאומי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *