עבודות לנוער – איך למצוא אותן?

עבודות לנוער - איך למצוא אותן?

יכול להיות שזה החופש הגדול שקורא לכם לצאת ולהרוויח קצת כסף ויכול להיות גם שזה חופש אחר או אפילו אחרי הצהריים אותם אתם רוצים לנצל בשביל להתחיל ולצבור כסף בקופת החיסכון שלכם, בין כך ובין כך, אתם הולכים להזיע אבל זה ישתלם לכם. אין כמו ההרגשה של לקנות משהו לעצמכם בכסף שעבדתם בשבילו קשה, ואין כמו התחושה ביד של צ'ק אותו אתם עומדים להפקיד בחשבון הבנק שלכם, אחרי חודש של מאמץ.

אבל איך מוצאים עבודות לבני נוער? איפה מפרסמים עבודות מעין אלו? הנה כמה דרכים למצוא עבודה ולהרוויח כסף, גם אם אתם בני עשרה.

  • לבדוק בקבוצות פייסבוק רלוונטיות – יש מאות ואלפי קבוצות פייסבוק ויש גם כאלו שעוסקות בעבודות לבני נוער, והן נפתחות בעיקר לפני חופשות. תוכלו למצוא שם הצעות שונות ממעסיקים שונים, למצוא משהו שקרוב אליכם או במרחק נסיעה קצר בתחבורה ציבורית וכמובן, משהו שיעניין אתכם וייתן לכם סיפוק ולא רק כסף.
  • תפתחו עיתונים – כן, גם בעיתונים אפשר למצוא פרסומים שונים של עבודות לבני נוער, פרסומים שמופצים גם הם בעיקר רגע לפני שמתחילה איזו שהיא חופשה. אלו יכולים להיות פרסומים של מתנ"סים ומוסדות חינוכיים או תרבותיים, קייטנות, או כל עסק אחר.
  • תפיצו את הבשורה – הדרך הטובה ביותר למצוא עבודה כבן נוער היא להפיץ את הבשורה. ספרו לכל מי שאתם מכירים שאתם מחפשים עבודה, ואם היא בתחום מסוים אז תגידו את זה. רוצים ללכת עוד צעד קדימה? תכתבו הודעת ווטסאפ ופוסט בפייסבוק ותבקשו להפיץ. אתם לא תאמינו לכמה אנשים ההודעות הללו הגיעו וכמה הצעות תקבלו בדרך הזה.

מה חשוב לדעת על ההעסקת בני נוער?

רגע לפני שאתם רצים להתחיל לעבוד, כדאי שתדעו קצת על הזכויות שלכם ועל מה חשוב להקפיד. הגיל המינימלי להעסקה בחופשות הוא 14, ואם מדובר על מהלך שנת הלימודים, 15 הוא הגיל בו אפשרי לעבוד.

המעביד חייב לרשום את שעות העבודה, ובסיומו של כל יום עבודה יאשר הנער והמעביד את שעות העבודה. ביטוח לאומי הוא מס שהמעסיק חייב לשלם ואסור לו להוריד את זה מהשכר, אך כשזה נוגע למס הכנסה, אם עוברים את המינימום צריך לשלם, אך בגלל שחישוב מס ההכנסה הינו שנתי, רוב הני הנוער לא ישלמו בכלל.

שעות העבודה של בני נוער

ככלל, יש רשימה של עבודות אסורות לבני נוער בשל החשש מפגיעה פיזית או נפשית, כמו גם נקבעו שעות בהם מותר להעסיק בני נוער וכאלו שלא. מהשעה שמונה בערב ועד לשמונה בבוקר אסור להעסיק נער מתחת לגיל 16, ומעל לגיל 16 בין השעות עשר לשש בבוקר. אסור להעסיק בני נוער יותר משמונה שעות ביום ולא יותר מ-40 שעות שבועיות.

למה אנחנו מספרים לכם את זה? כדי שתדאגו לעצמכם ואם אתם מרגישים מנוצלים או שלא מקבלים את מה שמגיע לכם, תצטרכו לערב מבוגר שיסייע לכם.

שתפו את החברים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
נוערלאומי

נוערלאומי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *