עצמאי? תתחיל לחשוב על עתיד המשפחה והילדים

מדריך קופת גמל לעצמאים

ישנם שתי סוגים אפשריים של השקעות – השקעות נזילות המיועדות לטווח הקצר והשקעות המיועדות לטווח ארוך. בהשוואה בין שתי האפשרויות הללו, קופת גמל לעצמאים ולשכירים נמצאת בקטגוריה של השקעות לטווח הארוך. כיום תוכלו למצוא מבחר ענק של מסלולים ממגוון רחב של חברות ביטוח, וכאן הבחירה שלכם משחקת תפקיד מרכזי. השאיפה שלכם כמובן צריכה להיות לבחור את קופת הגמל הנכונה עבורכם, זאת שתדע לשמור על הכסף שלכם – ולהפריש לכם אותו ביום שבו תזדקקו לו.

מהי קופת גמל בכלל?

כמו שאמרנו בתחילת המאמר, קופת גמל היא חיסכון אשר מיועד לטווח הבינוני או לטווח הארוך. כל עמית אשר בוחר להיות חבר בקופת גמל כזאת או אחרת מקבל מספר חשבון שאליו בעצם מתבצעת הפקדה חודשית של כסף היישר מהמשכורת שקיבלתם. את הסכום אתם חוסכים עד אשר מתקיימים קריטריונים מסוימים אשר מאפשרים לכם למשוך את הכסף, על הקריטריונים הללו אנו נרחיב בהמשך כמובן.

כל סכום שצברתם בקופות הגמל לחיסכון עד לשנת 2008 מתאפשר למשיכה באופן חד פעמי בגיל הפנסיה, כמעט בכל מצב שבו אתם צריכים את הכסף. הסכומים שצברתם החל משנת 2008 ועד לגיל הפרישה, תוכלו לקבל בדמות של קצבה חודשית. כך בעצם תקבלו סוג מסוים של משכורת גם בגיל הפנסיה, ברוב המקרים מדובר על סכום נאה שאמור בעצם לאפשר לכם לשמור על רמת חיים נורמטיבית – כזאת שהתרגלתם אליה לכל הפחות.

איך לבחור קופת גמל להשקעה לעצמאים?

בדיקת ביטוחים היא הדרך האולטימטיבית עבורכם לבדוק איזה קופת גמל היא הטובה והנכונה עבורכם. כיום קיימים סוגים רבים של קופת גמל, ומכאן הבחירה שלכם הופכת להיות הרבה יותר קשה. כמו שאתם בוחרים איש מקצוע, כך אתם צריכים לנהוג כאשר אתם בוחרים קופת גמל. תבררו היכן תקבלו את התנאים הטובים ביותר, ואיזה קופת גמל תתאים לכם בצורה מושלמת.

אל תתפתו לאופציה הראשונה שמזדמנת לכם בדרך, תנסו לחקור מעט על הנושא על מנת ללמוד בדיוק איזה קופות גמל יכולות להתאים לכם. בסופו של יום בראייה לרחוק מדובר על החלטה שתשפיע על העתיד שלכם.

מה חשוב לדעת על קופת גמל עבור עצמאים?

בנוסף לחשיבות של בדיקת ביטוחים, חשוב מאוד שתבינו כי החל משנת 2017 קופת גמל היא דבר שכל עצמאי מחויב לפתוח. אם בעבר היה מדובר אך ורק על המלצה חמה עבור כל עצמאי, כיום מדובר על חובה שקבועה בחוק במדינת ישראל.

לכן על מנת שתוכלו לעשות את הבחירות הנכונות כל מה שאתם צריכים זה סוכן ביטוח פנסיוני אשר ילווה אתכם לכל אורך הדרך. יסביר לכם בדיוק איזה קופת גמל להשקעה לעצמאים תתאים לכם, וכיצד תוכלו להגדיל את הכסף שאתם משקיעים – כך שתגיעו לגיל הפנסיה תוכלו לדעת שדאגתם לעתיד של עצמכם.

שתפו את החברים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
נוערלאומי

נוערלאומי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *