איך לטפל בצלקות אקנה

איך לטפל בצלקות אקנה

גיל ההתבגרות ופצעי בגרות

פצעי אקנה או בשמם הנפוץ פצעי בגרות הם הפצעים שאנו נתקלים בהם בעיקר בשנות ההתבגרות שלנו. בני נוער ובנות נוער רבים סובלים מהתופעה לאורך זמן ממושך בעיקר באזור הפנים ואזורי הגב העליונים. אז מהם פצעי האקנה ומה גורם להם להתפתח אצל בני נוער מסוימים? במאמר זה אנו ניתן לכם מידע על פצעי האקנה ושיטות טיפול רווחות בצלקות אקנה כיום.

דרורה שמואלי מסבירה קצת על התופעה

במכון היפי של דרורה שמואלי, מסבירים כי פצעי אקנה בגיל ההתבגרות מושפעים ישירות מההורמונים בגופנו. גיל ההתבגרות הוא גיל שבו הורמונים רבים מתחילים לפעול ושולחים אותות לתאים בגופנו להתחיל בסימני ההתבגרות. פרץ ההורמונים מעלה את רמות הטסטוסטרון אשר משפיע על עור הפנים וגורם להתפרצות של פצעי האקנה. דרורה שמואלי מסבירה כי פרץ ההורמונים גורם לייצור מוגבר של שומן אשר יוצא מבלוטות החלב בפנים וכך למעשה נוצרים הפצעים. נקבוביות אשר חסומות אינן מוציאות את השומן החוצה וכך למעשה נוצרים בפצעים חיידקים אשר גורמים לפצעים להתרבות על עורנו.

הדרכים הטובות ביותר לנסות ולמנוע את תופעת האקנה

על מנת לנסות ולמזער את פצעי האקנה בגיל הבגרות יש לשמור על היגיינה. שמירה על היגיינה אומרת כי שי לשטוף היטב את הפנים בסוף כל יום ולדאוג לכך שהפנים יהיו נקיות מחומרים שומניים או עמידים למים, כמו מייק אפ עמיד. חומרים אלו סוגרים את נקבוביות העור ותורמים ליצירת חיידקים רבים באזור. פעולות נוספות שכדאי להקפיד עליהן הן שתיית מים מרובה אשר תורמת בדילול השומן שמצטבר בבלוטות החלב וגם החלפה של ציפת הכרית באופן תדיר.

ציפת הכרית שלנו אוגרת בתוכה חיידקים בעת השינה אשר עלולים להוסיף לזיהום הפצעים. דבר נוסף וחשוב מאוד הוא לא לחטט בפצעים. חיטוט בפצעי האקנה גורם להעברת החיידקים ממקום למקום וכך עוזר לפצעים להתרבות. אנו רוצים למנוע התרבות של החיידקים והפצעים ולהגיע למצב בו הפצעים מתייבשים מעצמם. מעבר להיגיינה, חשוב להקפיד על אכילה נכונה, בריאה ומזינה אשר מאזנת את השתוללות ההורמונים בגוף בתקופת הבגרות.

טיפול בצלקות אקנה

נערים ונערות אשר סובלים מפצעי אקנה צפופים על עור הפנים או הגב ודאי שמים לב כי לעיתים פצעים אלו משאירים על העור צלקות. חשוב שתדעו כמתבגרים שיש טיפול לתופעת הצלקות ואין זו גזירה להישאר איתם לכל החיים. טיפול בצלקות אקנה נעשה במקום מקצועי אשר יודע לאבחן את סוג עורכם והחומרים אשר יתאימו להסרת הצלקות. טיפול בצלקות אקנה בדרך כלל כולל בתוכו סוגים שונים של פילינג עדין ועמוק בהתאם לסוג הצלקות, כמותם ועומקם.

הפילינג עוזר לקלף את שכבות התאים המתים  ולהשאיר את הפנים חלקות מצלקות. אם הגעתם למצב שאתם זקוקים לטיפול כזה, היעזרו רק במקום מקצועי שמכיר את התופעה ויודע איך לטפל בה באופן נכון.

שתפו את החברים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
נוערלאומי

נוערלאומי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *